NVIDIA DRIVE

Otonom Sürüş için Ölçeklenebilir AI Platformu

(*)Open Zeka, NVIDIA DRIVE platformunun Türkiye, Orta Doğu ve Afrika (META) bölgesindeki resmi çözüm ortağıdır.

SIFIR KAZAYA GİDEN YOLCULUK

Otonom araçlar, daha güvenli ve verimli yollar oluştururak yaşam, çalışma ve oynama tarzlarımızı değiştirecek. Bu devrimsel faydaların farkına varmak için, geleceğin arabaları muazzam boyutlarda hesaplama gücüne ihtiyaç duyacak. Yapay zeka alanında onlarca yıllık deneyime sahip olan NVIDIA DRIVE™ donanım ve yazılım çözümleri, otomobil üreticilerine, kamyon üreticilerine, 1. seviye tedarikçilere ve yeni kurulan şirketlere otonom sürüşü gerçeğe dönüştürmek için endüstri lideri performans sunar.

NVIDIA DRIVE AGX ORIN™ İLE TANIŞIN

Otonom makineler için olan bu son derece gelişmiş yazılım tanımlı platform, NVIDIA Xavier’e kıyasla 200 TOPS; yaklaşık 7 kat daha fazla performans sunuyor. Ürün, gücünü yeni NVIDIA Orin™ çipinden alır ve otonom araçlar ve robotlarda birçok sayıda uygulamalayı ve DNN’leri eş zamanlı olarak çalıştırmak için tasarlanmıştır.

DAHA FAZLA BİLGİ

DRIVE AP2X

DRIVE AP2X, aracın içindeki ve dışındaki zorluklarla başa çıkarak sektör lideri bir sürücü yardım deneyimi sunar. Yüksek performanslı NVIDIA Xavier™ SoC ve DRIVE Yazılımını entegre eden, dünyanın ilk ticari olarak satılan Seviye 2+ otomatik sürüş sistemidir. Bu, üreticilerin binek otomobillere ve ticari kamyonlara gelişmiş sürücü yardımı özelliklerini, akıllı kokpit ve görselleştirme yeteneklerini getirmelerini sağlar.

DAHA FAZLA BİLGİ ALIN

DONANIM

NVIDIA DRIVE AGX, otonom araçlarda beyin görevini üstelenen ölçeklenebilir bir açık otonom araç hesaplama platformudur. Türünün tek donanım platformu olan NVIDIA DRIVE AGX, işlevsel olarak güvenli ve yapay zeka destekli çalışan kendi kendine sürüş için yüksek performanslı, enerji tasarruflu hesaplama sunar.

DAHA FAZLA BİLGİ ALIN

YAZILIM

NVIDIA DRIVE yazılımı, insan sürücüsünü taklit etmek ve en sonunda onun yerine geçmek için sensör füzyonu ve algılama gibi kendi kendine sürüş işlevlerine olanak tanır. Açık, tam yığın çözüm, araç üreticileri ve tedarikçileri için otonom sürüş ve kullanıcı deneyimine yönelik uygulamalar geliştirmek üzere kütüphaneler, araç setleri, çerçeveler, kaynak paketleri ve derleyiciler içerir.

DAHA FAZLA BİLGİ ALIN

SİMÜLASYON

Fotogerçekçi simülasyon, otonom bir platformu yola çıkmadan önce test etmek ve doğrulamak için güvenli ve ölçeklenebilir bir çözümdür. NVIDIA DRIVE Constellation™, güçlü GPU’lar ve DRIVE AGX Pegasus™’u entegre şekilde kullanan bir veri merkezi çözümüdür. GPU’larda çalışan gelişmiş görselleştirme yazılımı; kameralardan, radardan ve lidardan simüle edilmiş verileri DRIVE AGX Pegasus’a girdi olarak verir ve donanım da verileri gerçekten yoldaymış gibi işler. Bu ölçeklenebilir sistem, aracı gerçek ortamda uygulamaya koymadan önce ‘hardware ve software-in-the-loop’ (HIL/SIL) doğrulaması yapmak için milyarlarca mil çeşitli otonom araç test senaryoları üretme kapasitesine sahiptir.

DAHA FAZLA BİLGİ ALIN

NVIDIA DRIVE Platformu ile İlgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Lütfen Bize Ulaşınız

BİZE ULAŞIN

NVIDIA DRIVE Orin Kullanılarak Üretilen Yeni Volvo EX90 SUV, İsveçli Otomobil Üreticisi için Yapay Zeka Çağını Müjdeliyor

Volvo Cars bugün Stockholm'de Volvo EX90 SUV'u görücüye çıkararak otomobil üreticisi için yeni bir elektrifikasyon, teknoloji ve güvenlik çağının başladığını duyurdu. Amiral gemisi araç merkezi NVIDIA Drive Orin platformu tarafınd...

Devamını Oku

DRIVE Concierge, NVIDIA Omniverse Avatar ile Otonom Park Özelliği Sağlıyor

Paralel, dik veya açılı fark etmeksizin, park etme her sürüşün sonunda problemli bir hal alabilir. Omniverse Avatar ile oluşturulan NVIDIA DRIVE Concierge, araç içi deneyimleri ve park etmeyi yeniden tanımlıyor. Platform, gelişmiş akıl...

Devamını Oku

Isaac Nova Orin: Otonom Robot Geliştirme Süreniz Azalıyor

Sipariş teslimatı bir çok hareketli parçadan oluşan devasa bir endüstridir. Otonom Mobil Robotlar (OMR - İngilizce AMR) tarafından desteklendiğinde, endüstrideki depolar 1 milyon feet kare yani 92903 metrekareyi kaplayabilir, talebi karşı...

Devamını Oku