HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Open Zeka, yeni nesil derin öğrenme tabanlı yapay zeka algoritmalarını kullanarak insan algısına yakın doğrulukta görüntü analizi yapabilen akıllı sistemler geliştirmek maksadıyla Ankara’da kurulmuş ve 2017’den bu yana Bilkent CYBERPARK bünyesinde yapay zeka tabanlı servisler ve algoritmalar geliştirmektedir.

Open Zeka yazılım geliştirme faaliyetlerinin yanında yapay zeka alanında çözüm üreten global ölçekteki birçok firmanın donanım çözümlerini ülkemize sunmaktadır. Open Zeka, NVIDIA Embedded Türkiye ve MEA Distribütörü, NVIDIA Deep Learning Institute (Derin Öğrenme Enstitüsü) ve NVIDIA Süper Hesaplama Birimi Partneridir. Ayrıca firmamız; geliştirici kitler, hazır yapay zeka kitleri, modüller ve taşıyıcı kartları içeren NVIDIA gömülü sistem donanımları ve yüksek hesaplamalı sistemler ile ilgili alanlarda çalışmaktadır.

Çalıştığımız firma ve kurumlar genel olarak; Ar-Ge üzerine çalışma yürüten savunma sanayi firmaları, akıllı şehir uygulamaları geliştiren firmalar ve üniversitelerden oluşmaktadır. Firmamızın faaliyet alanları Yapay Zeka, Elektrik Elektronik, Gömülü Sistemler, Donanım Sistemleri Üzerine Yazılım Geliştirme şeklindedir.

MİNİ OTONOM ARAÇ YARIŞMASI

Firmamız, Bilkent Cyberpark iş birliği ile 2018-2019 yıllarında MARC mini otonom araç yarışmalarını gerçekleştirmiştir. Yarışmaları takip eden süreçte “MARC Mini Otonom Araç Kiti” olarak adlandırdığımız ürünümüzü kullanıcıların beğenisine sunduk. Bu araç kiti, otonom sistemler geliştirmek isteyenler için, yüksek teknoloji ürünü donanımlar ve otonom sürüşe hazır yazılım mimarisine sahiptir. Ayrıca aracın, derin öğrenme sayesinde tamamen otonom hareket edebilme, şerit takibi veya belirlenen sınırlar içerisinde ilerleme, nesne tanıma, engellerden kaçınma gibi kabiliyetleri vardır.

DETAYLI BİLGİ

Firmamız, bünyesinde aktif olarak yürütülen Cordatus projesi ile yüksek hızlı görüntü aktarımı, dağıtık görüntü işleme ve yapay zeka bulutu oluşturma alanlarında geliştirme faaliyetlerini sürdürmektedir. Bunun yanında, OpenZeka Akıllı Görüntü Analiz Sistemi, OpenZeka AI Servis-V1, Yangın Tespit Yazılımı adında tamamlanmış projeleri ve “Cordatus”, “OpenZeka AI Servis-V2” adında geliştirilmeye devam eden projelerimiz bulunmaktadır. Ayrıca yeni nesil yapay zeka algoritmaları ve sensörleri kullanarak akıllı şehir ve otonom sistemler konusunda çalışmalarımızı ve işbirliklerimizi sürdürmekteyiz.

DETAYLI BİLGİ

OPENZEKA’DA KARİYER

Firmamız kurulduğu günden bugüne kendini sürekli geliştiren yapısı ve işleyişi ile öğrenen bir organizasyon olma özelliğini korumaktadır. Open Zeka olarak bir taraftan çalışmalarımızı hızlandırmak için yazılımcı ekibimizi genişleterek büyüyoruz; diğer taraftan bünyemize dahil ettiğimiz insanları kişisel gelişim, iletişim, kişilerarası ilişkiler, yeni teknolojilere adaptasyon, yabancı dili geliştirme, lisansüstü eğitim, uluslararası geçerliği olan NVIDIA sertifikasyonlarını edinme gibi konularda desteklemeye ve teşvik etmeye devam ediyoruz.

KARİYER FIRSATLARINA GÖZ ATIN