CONNECTX SMARTNICS

10/25/40/50/100/200 and 400G Ethernet Ağ Adaptörleri

Sektör lideri NVIDIA® ConnectX® akıllı ağ arabirim kart (SmartNIC) ailesi, gelişmiş donanım offloading ve hızlandırma sunar. NVIDIA Ethernet adaptörleri, hiper ölçek, genel ve özel bulutlar, depolama, makine öğrenmesi, AI, büyük veri ve telco platformları için en yüksek yatırım getirisi sunarken düşük sahip olma maliyetini sağlar.

DÜNYA STANDARTLARINDA ETHERNET PERFORMANSI

ConnectX Ethernet SmartNIC’ler, 10, 25, 40, 50, 100, 200 ve saniyede 400 gigabit (Gb/sn) ethernet hızları, bir, iki veya dört bağlantı noktasıyla düşük gecikme süreli, yüksek verimli uygulamalara hizmet ederek sınıfının en iyisi ağ performansı sunar.

daha fazla bilgi alın

NVIDIA ASAP2 Hızlandırılmış Switch ve Packet Processing® teknolojisi ile güçlendirilen ConnectX SmartNIC’ler, internet Protokolü (IP) paket aktarımının CPU yükünü azaltır ve uygulamaları çalıştırmak için daha fazla işlemci döngüsü serbest bırakırken ağ performansını hızlandırır.

Converged Ethernet (RoCE) üzerinden benzersiz RDMA performansılı ConnectX SmartNIC’ler, bant genişliğine ve gecikmeye duyarlı uygulamalara verimli, yüksek performanslı uzaktan doğrudan bellek erişimi (RDMA) hizmetleri sunar.

ConnectX SmartNIC’ler, şifreleme ve şifre çözmeyi 400 Gb/sn’ye varan en yüksek hızda offload yaparak hızlandırma sağlar.

Sektör lideri Data Plane Development Kit(DPDK) performansı sayesinde, daha az CPU döngüsü kullanarak daha yüksek verim sağlar.

Donanım içi güven root ile işletim sisteminin güvenli bir şekilde başlatılmasını sağlarlar.

ConnectX SmartNIC’ler, bütün ana işletim sistemlerinde, sanallaştırma ve konteynerlaştırma platformlarında onaylanmıştır.

ConnectX SmartNICS, en iyi sanallaştırma ve konteynerleştirme platformlarının yanı sıra tüm büyük işletim sistemlerinde onaylanmıştır.

ÖZELLİKLER

Geliştirilmiş Depolama Performansı

ConnectX SmartNIC’ler, RoCE ve GPUDirect® Depolama ile yüksek performanslı depolama ve veri erişimi sağlar. NVM Express (NVMe) ve İletim Kontrol Protokolü (TCP) hızlandırmaları da ConnectX-7’ye eklenir.

Uçtan Çekirdeğe Kadar Güvenlik Sağlar

ConnectX SmartNIC’ler, hat içi şifreleme/şifre çözme ile güvenliği offload yapan ve hızlandıran yenilikçi donanım motorları sağlar.

Hızlandırılmış Yazılım Tanımlı Ağ

ConnectX SmartNIC’lerde yerleşik olarak gelen NVIDIA ASAP2 teknolojisi, CPU hatası olmadan yazılım tanımlı ağ oluşumunu hızlandırır.

Hassas Zamanlamayı Etkinleştirir

ConnectX-6 Dx serisi ile başlayan ConnectX SmartNIC’ler, veri merkezleri ve temel altyapılar için zaman senkronizasyon servislerinde mükemmel doğruluk sağlar.

ÖZELLİKLER

Geliştirilmiş Depolama Performansı

ConnectX SmartNIC’ler, RoCE ve GPUDirect® Depolama ile yüksek performanslı depolama ve veri erişimi sağlar. NVM Express (NVMe) ve İletim Kontrol Protokolü (TCP) hızlandırmaları da ConnectX-7’ye eklenir.

Uçtan Çekirdeğe Kadar Güvenlik Sağlar

ConnectX SmartNIC’ler, hat içi şifreleme/şifre çözme ile güvenliği offload yapan ve hızlandıran yenilikçi donanım motorları sağlar.

Hızlandırılmış Yazılım Tanımlı Ağ

ConnectX SmartNIC’lerde yerleşik olarak gelen NVIDIA ASAP2 teknolojisi, CPU hatası olmadan yazılım tanımlı ağ oluşumunu hızlandırır.

Hassas Zamanlamayı Etkinleştirir

ConnectX-6 Dx serisi ile başlayan ConnectX SmartNIC’ler, veri merkezleri ve temel altyapılar için zaman senkronizasyon servislerinde mükemmel doğruluk sağlar.

ÜRÜNLER

ConnectX-7 25/50/100/200/400G SmartNIC

Dört adede kadar bağlantı noktası ve 400 Gb/sn aktarım hızı sağlayan NVIDIA ConnectX-7 SmartNIC, bulut, telekomünikasyon, AI ve kurumsal iş yükleri için veri merkezi ölçeğinde donanım hızlandırmalı ağ iletişimi, depolama, güvenlik ve yönetilebilirlik hizmetleri sağlar. ConnectX-7, Hızlandırılmış Switch ve Packet Processing (ASAP2), gelişmiş RoCE, GPUDirect Depolama ve Aktarım Katmanı Güvenliği (TLS), IP Güvenliği (IPsec) için hat içi donanım hızlandırma ve MAC Güvenliği (MACsec) şifreleme ve şifre çözme gibi özelliklerle çevik ve yüksek performanslı ağ çözümlerine ek güç getirir. ConnectX-7 tercih eden kuruluşlar, hem yüksek bant genişliği hem de yüksek yoğunluklu ortamlarda mevcut ve gelecekteki ağ ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilir.

NVIDIA ConnectX-7

ConnectX-6 Dx 10/25/50/100/200G SmartNIC

ConnectX-6 Dx, 50 Gb/sn PAM4 SerDes teknolojisi ve PCI Express (PCIe) 4.0 ana bilgisayar bağlantısı tarafından desteklenen 25, 50 veya 100 Gb/sn’lik iki bağlantı noktası veya tek bir 200 Gb/sn Ethernet bağlantısı noktası sağlar. ConnectX-6 Dx’in IPsec ve TLS satır içi hareket halinde veri şifreleme dahil yenilikçi donanım boşaltma motorları, modern veri merkezi ortamlarında güvenli ağ bağlantısı sağlamak için ideal çözümdür.

NVIDIA ConnextX-6 Dx

ConnectX-6 Lx 25-50G SmartNIC

ConnectX-6 Lx, kurumsal, bulut, uç ve telekomünikasyon iş yükleri için sınıfının en iyi yetenekleri sunan, yüksek güvenlikli ve verimli bir 25/50 Gb/sn Ethernet SmartNIC’dir. Sektörün en uygun maliyetli, güvenli ve çevik SmartNIC ailesinin bir parçası olan ConnectX-6 Lx, iki adede kadar 25 Gigabit Ethernet (GbE) bağlantı noktası veya tek bir 50 GbE bağlantı noktası sağlar. ConnectX-6 Lx’in kapsamlı SmartNIC portföyü, düşük profilli PCIe ve Open Compute Project (OCP) 3.0 uyumlu kartlar dahil olmak üzere çeşitli form faktörlerinde, beslemelerde ve hızlarda kartlar sunarak kullanıcıların ihtiyaçlarına en uygun olanı seçmelerine olanak tanır.

NVIDIA ConnectX-6 Lx

ConnectX-6 10/25/50/100/200G SmartNIC

ConnectX-6, bulut, web 2.0, büyük veri, depolama ve makine için en yüksek yatırım getirisini sağlayan, yüksek performans, akıllı offload ve ağ içi hesaplama sunan dünyanın ilk 200 Gb/s Ethernet ağ adaptör kartıdır. Ethernet bağlantısı için 200 Gb/sn’lik iki bağlantı noktası ve saniyede 215 milyon mesaj sağlayarak en zorlu veri merkezi uygulamaları için en yüksek performanslı ve esnek çözümü sağlar

NVIDIA ConnectX-6

ConnectX-5 10/25/50/100G SmartNIC

Akıllı ConnectX-5 Ethernet adaptör kartları, web 2.0, bulut, veri analitiği, yüksek performans ve depolama platformlarının performansını optimize eden hızlandırma motorları sunar. ConnectX-5, 100 Gb/sn Ethernet bağlantısı, çok yüksek mesaj hızı, yerleşik bir PCIe anahtarı ve Yapılar Üzerinden NVMe (NVMe-oF) yük offloadlarını destekleyen iki bağlantı noktasını gibi yüksek performanslı ve uygun maliyetli çözümler, uygulamaların ve pazarların kullanımına sunar.

NVIDIA ConnectX-5

ConnectX-4 Lx 10-50GbE SmartNIC

ConnectX-4 Lx, 10, 25, 40 ve 50 GbE bant genişliği, mikrosaniyeden de az gecikme ve saniyede 75 milyon paket mesaj hızı sağlar. RoCE, Ethernet durumsuz offload motorları, yer paylaşımlı ağlar ve GPUDirect teknolojisi için yerel donanım desteği içerir. Adaptör, uygulama çalışma süresini azaltır ve altyapının mümkün olduğunca verimli ve üretken bir şekilde çalışmasını sağlamak için esneklik ve ölçeklenebilirlik sunar.

NVIDIA ConnectX-4 Lx

Innova-2 Flex

NVIDIA Innova®-2 Flex adaptör kartı, RoCE, Ethernet durumsuz offload motorları, yer paylaşımlı ağlar veya GPUDirect için donanım desteği gibi endüstri lideri hızlandırmaları yerel olarak sunan bir ConnectX-5 ağ denetleyicisi içerir. Yerleşik sahada programlanabilir kapı dizisinin (FPGA) eklenmesi, kullanıcılara CPU’yu boşaltmak ve veri işleme mantığının bölümlerini FPGA’ya geçirerek özelleştirilmiş hızlandırma oluşturmak için maksimum esneklik sağlar.

NVIDIA Innova-2 Flex

KAYNAKLAR

NVIDIA, Yeni İnovasyonlarını Computex 2022’de Duyuruyor

Dijital ikizler, üretilmesi en kompleks ürünleri üretilebilir kılıyor. Donanım ve yazılımlar veri merkezlerini AI fabrikalarına dönüştürüyor. RTX'in gelişmesiyle oyunlar gerçeğe dönüşüyor. NVIDIA'nın Taipei'de düzenlediği ...

Devamını Oku

NVIDIA GPU’ları Canlı Hücre Simülasyonlarını Mümkün Kılıyor

Canlı olan her hücre, enerji üretimi, protein sentezleme, gen transkripsiyonu gibi süreçlerden sorumlu binlerce bileşene sahiptir. Urbana-Champaign'deki Illinois Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bu fiziksel ve kimyasal özellikleri par...

Devamını Oku

GTC 22 Hesaplamalı Bilimler: Mars Yüzeyinden, Moleküllere

Bilimsel hesaplama teknikleri; Mars yüzeyine inmeye çalışan uzay aracının simülasyonundan tutun da biyokimyasal dinamiklere kadar çok geniş bir alanda kullanıyor. GPU teknolojilerinde yaşanan gelişmeler sayesinde, yapılan hesaplamalar...

Devamını Oku