NVIDIA DGX STATION A100

Yapay Zeka Çağı için İş İstasyonu

NVIDIA DGX STATION A100

Yapay Zeka Çağı için İş İstasyonu

BİR KUTUDA AI VERİ MERKEZİ

Veri bilimi ekipleri, inovasyonun öncülerindendir ancak genellikle projeleri tamamlamak için mevcut yapay zeka hesaplama döngülerini araştırmakla zaman kaybederler. Her yere bağlanabilen ve dünyanın her yerinde birçok eş zamanlı kullanıcı için maksimum performans sağlayan özel bir kaynağa ihtiyaçları var. NVIDIA DGX Station™ A100, veri merkezi veya ek BT altyapısı olmadan veri merkezi teknolojisi sağlayarak veri bilimi ekiplerine yapay zeka super bilgisayarı getiriyor. Güçlü performans, tamamen optimize edilmiş bir yazılım yığını ve NVIDIA DGXperts’e doğrudan erişim, içgörülere daha hızlı ulaşmayı sağlar.

Kılavuzu İndirin
Veri Grafiğini İnceleyin
Teknik Dökümanı İnceleyin

Her Yerde Veri Merkezi Performansı

Veri Bilimi Ekipleri İçin Yapay Zeka Yüksek Başarımlı Hesaplama

DGX Station A100 ile kuruluşlar, birden fazla kullanıcıya tüm iş yükleri (eğitim, çıkarım, veri analitiği) için NVIDIA DGX™ tabanlı altyapıya anında geçiş sağlayan ve diğer NVIDIA Sertifikalı Sistemlerle birlikte çalışan merkezi bir yapay zeka kaynağı sağlayabilir. MIG(Multi-Instance GPU) ile, bireysel kullanıcılara ve işlere 28 adede kadar ayrı GPU cihazı tahsis etmek mümkündür.

Veri Merkezi olmadan Veri Merkezi Performansı

DGX Station A100, veri merkezi gücü ve soğutması gerektirmeyen, sunucu düzeyinde bir yapay zeka sistemidir. Dört NVIDIA A100 Tensor Core GPU, birinci sınıf sunucu sınıfı bir CPU, süper hızlı NVMe depolama ve öncü PCIe Gen4 veri yollarının yanı sıra bir sunucu gibi yönetebilmeniz için uzaktan yönetim sistemi içerir.

Her Yere Yerleştirebileceğiniz Bir Yapay Zeka Cihazı

Kurumsal ofislerde, laboratuvarlarda, araştırma tesislerinde ve hatta evden çalışan veri bilimi ekipleri için tasarlanan DGX Station A100, karmaşık kurulum veya önemli BT altyapısı gerektirmez. Dakikalar içinde çalışmaya başlamak ve her yerden çalışmak için herhangi bir standart duvar prizine takmanız yeterlidir.

Daha Büyük Modeller, Daha Hızlı Cevaplar

NVIDIA DGX Station A100, sistem performansını etkilemeden paralel işleri gerçekleştirmek ve birden çok kullanıcının aynı anda çalışması için NVIDIA® NVLink®’ten yararlanan, tamamen birbirine bağlı MIG(Multi Instance GPU) özellikli dört NVIDIA A100 GPU’ya sahip dünyanın tek ofis dostu sistemidir. Tamamen GPU için optimize edilmiş bir yazılım yığını ve 320 gigabayta (GB) kadar GPU belleği kullanarak büyük modelleri eğitin.

Yapay Zeka Eğitimi

Derin öğrenme veri kümeleri, etkileşimli yapay zeka, öneri sistemleri ve bilgisayar vizyonu gibi iş yüklerinin endüstriler arasında giderek daha yaygın hale gelmesiyle birlikte daha büyük ve daha karmaşık hale geliyor. Entegre bir yazılım yığınıyla birlikte gelen NVIDIA DGX Station A100, PCIe tabanlı iş istasyonlarına kıyasla karmaşık AI modellerinde en hızlı çözüm süresini sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Hızlandırılmış eğitim ile ilgili daha fazla bilgi edinin.

NGC kataloğundaki eğitim kaynaklarını keşfedin.

Yapay Zeka Çıkarımı

Çıkarım(inference) iş yükleri mevcut her hesaplama kaynağını kullandıkları ve ölçeklenebilen, çevik ve esnek bir altyapı gerektirdiği için veri merkezinde dağıtılır. NVIDIA DGX Station A100, çıkarım iş yüklerini hızlandıran ve yapay zeka uygulamalarını hayata geçirmek için gereken en yüksek verim ve gerçek zamanlı yanıt süresini sağlayan MIG(multi-instance-GPU) gibi entegre teknolojiler sayesinde, veri merkezinde devreye almadan önce çıkarım performansını ve sonuçları test etmek için uygundur.

Hızlandırılmış Çıkarımla İlgili Daha Fazla Bilgi Edinin.

NVIDIA Tensor RT ile çıkarım performansınızı artırın.

Veri analizi

İşletmeler her gün büyük miktarda veri üretiyor ve topluyor. Bu devasa miktardaki bilgi, GPU hızlandırmalı analitik kullanmayanlar için kaçırılmış bir fırsat anlamına geliyor. Ne kadar çok veriye sahip olursanız, o kadar çok öğrenebilirsiniz. NVIDIA DGX Station A100 ile veri bilimi ekipleri, verilerinden hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde eyleme dönüştürülebilir içgörüler elde edebilir.

Veri Bilimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Yüksek Başarımlı Hesaplama

Yüksek Başarımlı Hesaplama (HPC), bilimin ilerlemesini sağlayan en temel araçlardan biridir. Geniş bir etki alanı yelpazesinde 700’den fazla uygulamayı optimize eden NVIDIA GPU’lar, modern HPC veri merkezinin motorudur. Dört NVIDIA A100 Tensor Core GPU ile donatılan DGX Station A100, geliştiricilerin HPC kümelerine dağıtmadan önce bilimsel iş yüklerini test etmeleri için mükemmel bir sistem olup, onların ofiste ve hatta evde çığır açan performans sunmalarını sağlar.

Yüksek Başarımlı Hesaplama (HPC) Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Daha Hızlı Yenilik Yapın

Yüksek başarımlı hesaplama (HPC), üretkenliğinizi hızlandırır. Böylece yazılımınız daha hızlı bir şekilde ürüne dönüşür.

EĞİTİM

ÇIKARIM

ÇOKLU GPU ÖLÇEKLENEBİLİRLİĞİ

DGX STATION A100’ÜN GÜÇLÜ BİLEŞENLERİNİ KEŞFEDİN

SEKTÖRLERİN DGX İSTASYONUNU NASIL KULLANDIĞINI GÖRÜN

Büyük sektörlerdeki profesyoneller, alanlarına özel çözümlerle daha hızlı sonuçlar elde edebilirler.

Sağlık

İmalat

Veri Bilimi