OPENZEKA OTONOM ARAÇ ÇÖZÜMLERİ
NVIDIA OTONOM ARAÇ ÇÖZÜMLERİ
OPENZEKA MINI OTONOM ARAÇ KİTİ

Otonom Araç Teknolojileri

Open Zeka olarak otonom araçlar için donanım, yazılım, eğitim ve danışmanlık çözümleri sunuyor ve dünyanın en son teknoloji, güvenli ve optimize referans otonom araç/makine modüllerini OpenZeka Otonom Araç Çözümleri ile uçta uca uygulamaya koyuyoruz.

Referans otonom araç modüllerimiz

Otonom araçların, hem sürücü hem de aracın bulunduğu ortamdaki diğer canlılar için en güvenli manevrayı gerçekleştirmesi gerekir. Bunu başarmanın ilk adımı, aracın Algılama modülüne güç verecek olan yüksek başarımlı DNN’lerdir. OpenZeka, otonom araçlar için özelleştirilmiş uçtan uca yüksek başarımlı DNN geliştirme süreci için gerekli olan kaynaklar, donanım, dokümantasyon, eğitim ve danışmanlık hizmetlerini sunar. Bir aracın etrafında gerçekleşen olayları algılayarak gerekli eylemleri gerçekleştirmesinin temelini oluşturan DNN’leri, OpenZeka otonom araç geliştirme çözümleriyle hızlıca uygulamaya koyun.

Ülkeye veya bölgeye özel veri seti oluşturma, yüksek hassasiyetli veri seti etiketleme, farklı SDK ve kütüphaneler kullanarak yüksek başarımlı DNN eğitimi, DNN’leri farklı donanımlar için optimize etme ve uçta uygulamaya koyma adımlarını kendi otonom araç ve makinenizde nasıl uygulamaya koyacağınızı OpenZeka Otonom Araç Geliştirme Çözümleri ile öğrenin.

DAHA FAZLA BİLGİ

NVIDIA DRIVE

Otonom Sürüş için Ölçeklenebilir AI Platformu

NVIDIA DRIVE platformu; DRIVE AGX Xavier veya DRIVE Pegasus araç içi hesaplama bilgisayarı, DRIVE Hyperion otonom araç referans mimarisi, DRIVE Constellation veri merkezinde simülasyon ortamı ve DGX Deep Neural Network eğitim sistemlerinden oluşmaktadır. Bu platformlar aynı zamanda otonom araç geliştirebilmek için gerekli olan Yazılım Geliştirme Kitlerini (SDK) içerir.

Open Zeka olarak NVIDIA’nın Türkiye, Orta Doğu ve Afrika (META) bölgesindeki partneri olarak, NVIDIA DRIVE platformlarını ve gerekli aksesuarlarını tedarik etmekteyiz. Otonom araç geliştirme süreçlerinizde NVIDIA DRIVE platformlarını kullanmayı hedefliyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.

NVIDIA DRIVE AGX PEGASUS

NVIDIA DRIVE AGX Pegasus™, iki NVIDIA® Xavier ™ işlemci ve iki yeni nesil TensorCore GPU üzerine inşa edilmiş bir mimariyle 320 TOPS’luk benzersiz bir derin öğrenme performansı ortaya koyuyor. Bu enerji tasarruflu ve yüksek performanslı AI bilgisayarı, eşzamanlı olarak bir dizi derin sinir ağını çalıştırabilir; yüksek derecede otonom ve tam otonom sürüş senaryolarının güvenli bir şekilde üstesinden gelmek için tasarlanmıştır. Direksiyon ve pedallara duyulan ihtiyacı ortadan kaldırır.

DAHA FAZLA BİLGİ

NVIDIA DRIVE AGX XAVIER

NVIDIA DRIVE AGX Xavier yalnızca 30 watt güç tüketirek 30 TOPS performans sunar. Temelinde Xavier SoC barındıran bu platform, Seviye 2+ ve daha yüksek otonom sürüş sistemleri geliştimeyi mümkün hale getirerek yoldaki potansiyel tehlikeleri tahmin etmek için çeşitli sensörlerden gelen verileri birleştirebilir. DRIVE AGX Xavier, otonom araç üretim endüstrisine giden yoldur.

DAHA FAZLA BİLGİ

NVIDIA DRIVE Hyperion

NVIDIA DRIVE Hyperion™, otonom sürüş, sürücü takibi ve görselleştirme için gerekli olan eksiksiz yazılım yığınıyla birlikte eksiksiz bir sensör paketi ve AI hesaplama platformundan oluşan NVIDIA’nın Seviye 2+ otonom çözümü için geliştirdiği referans mimaridir. DRIVE Hyperion Geliştirici Kiti, bir test aracına entegre edilerek geliştiricilerin otonom araç teknolojisi üzerinde geliştirme yapmasını, değerlendirmesini ve doğrulamasını sağlar. Yazılım, NVIDIA DRIVE OTA havadan güncelleme altyapısı ve hizmetleri kullanılarak DRIVE Hyperion’a güncellenmiştir.

DAHA FAZLA BİLGİ

NVIDIA DRIVE Constellation

NVIDIA DRIVE Constellation™, otonom araçların geliştirilmesini ve doğrulamasını desteklemek için tasarlanmış, bulut tabanlı bir sanal gerçeklik simülasyon platformudur.

Platform, iki yan yana sunucudan oluşan bir veri merkezi çözümüdür:

  • İlk sunucu; DRIVE Constellation Simulator, sanal dünyayı simüle etmek için DRIVE Sim yazılımını çalıştıran NVIDIA GPU’ları kullanır. Simülatör, sanal bir dünyada sürüş yapan sanal arabadan sensör çıkışını üretir.
  • İkinci sunucu; DRIVE Constellation Vehicle, simüle edilmiş sensör verilerini işlemek için tüm AV yazılım yığınını çalıştıran DRIVE AGX Pegasus AI araç bilgisayarını içerir.

DRIVE Constellation Vehicle’in sürüş kararları, DRIVE Constellation Simulator’a geri beslenerek, yüksek hassasiyetli ‘hardware-in-the-loop’ (HIL) testine olanak sağlar.

DAHA FAZLA BİLGİ

NVIDIA DGX

AI ve analitik taleplerini karşılamak için geliştirilen NVIDIA® DGX™ Sistemleri, devrim niteliğindeki NVIDIA Volta™ GPU platformu üzerine inşa edilmiştir. GPU için optimize edilmiş yenilikçi yazılım ve basitleştirilmiş yönetim araçlarıyla bir araya getirilen bu tam entegre çözümler çığır açan performans ve sonuçlar sunar.

DAHA FAZLA BİLGİ

 

OPENZEKA MINI OTONOM ARAÇ KİTİ

OpenZeka Mini Otonom Araç Kiti

OTONOM ARAÇLARA GİDEN YOLDA İLK ADIM

Otonom Araç geliştirmek için ihtiyacınız olan her şey bir arada!

Bu kit 1/10 ölçekli bir araç üzerinde yapay zeka uygulamaları geliştirmeniz için gerekli yüksek teknoloji ürünü donanım ve algoritma çalıştırma altyapısını içermektedir.

Open Zeka tarafından ROS tabanlı geliştirilmiş yazılıma da bu kiti alarak sahip olabilirsiniz. Yazılım, eş zamanlı üç adet Derin Öğrenme modelini çalıştırmaktadır. DetectNet modelini kullanarak trafik işaretlerini tespit etmekte, End-to-End modelini kullanarak şerit takibi ve yol planlaması yapmakta ve kendi geliştirmiş olduğumuz model ile kavşakları tespit edebilmektedir. Ayrıca karar mekanizması algoritması da eş zamanlı olarak gecikme olmadan çalışmaktadır. ROS sayesine kendi algoritmalarınızı da rahatlıkla geliştirip ekleyebileceğiniz bir altyapıya sahiptir.

Open Zeka Otonom Araç Yazılımı ile yapabileceklerinize göz atın

Şerit Takibi

OpenCV veya Derin Öğrenme kullanarak şeritleri takip edin!

Trafik İşaretleri Tespiti

TensorRT ile optimize edilmiş birden fazla sınıflı verinizi DetectNet modelini kullanarak eğitin!

Haritalama

Visual Odometry algoritmasını veya Lidar sensörünü kullanarak 2 ortamın boyutlu haritasını çıkarın!

Navigasyon

Verilen hedefe giden en kısa yolu hesaplayın ve otonom olarak hedefe gidin!

Engeller

Lidar verisi sayesinde engellere çarpmadan otonom sürün!

Parçası Olun!

Tüm bu algoritmara ek kendi algoritmanızı geliştirin ve anında sonucu görün!

İhtiyacınız olan tüm sensörler Jetson TX2’nin gücü ile birleşti!
Kiti şimdi satın alın ve 45 dakikada otonom sürüşü test edin!

Veri Toplayın

ZED Kamera ile veri toplayın

Model Eğitimi

NVIDIA’nın geliştirmiş olduğu End-to-End modeli ile Jetson TX2 üzerinde topladığınız veriyi eğitin!

Otonom Sürüş

Eğittiniz modeli test edin!