Başvuru için tıklayın!

Derin Öğrenme Atölye Günü (Ücretsiz)

Open Zeka, derin öğrenmenin üniversitelerde kullanımını yaygınlaştırmak maksadıyla NVIDIA DLI işbirliğiyle uygulamalı derin öğrenme eğitimini üniversitelerde ücretsiz olarak veriyor. Bu eğitimler giriş eğitiminin yanında kompleks problemleri çözmeyi destekleyecek dersleri içermektedir. Eğitime öğrenci ve akademisyenler katılabilir

Başvuru için tıklayın!

Eğitimi başarıyla tamamlayanlara NVIDIA DLI Sertifikası verilmektedir.

Planlı Eğitimler

S.No.KurumTarihKontenjanBaşvuru
1Bilkent Üniversitesi (Poster)01 Nisan 201884https://bit.ly/2HhGo4m
Üniversitelerde yapılan eğitimlere, eğitimin yapıldığı üniversitenin öğrencileri ve akademik personeli katılım sağlayabilir.

Eğitim İçeriği

S.No.EğitimSüreAçıklama
1Derin öğrenme nedir?15 dakikaDerin öğrenmenin tarihi gelişimi ve sunduğu fırsatlar.
2DIGITS ile Resim Sınıflandırma90 dakikaNVIDIA DIGITS™ kullanarak gerçek dünya görüntü sınıflandırma problemlerini çözmek için derin öğrenme iş akışı içerisinde derin sinir/sinir ağları nasıl güçlendireceğinizi öğrenin. Veri hazırlama, model tanımlama, model eğitim ve sorun giderme işlemlerini adım adım yapacaksınız. Test etmek için doğrulama verileri kullanacak ve GPU’ları kullanarak model performansını artırmak için farklı stratejiler deneyeceksiniz. Bu laboratuvarı bitirdikten sonra, kendi görüntü sınıflandırma uygulamanız üzerinde bir DNN eğitmek için DIGITS’i kullanabileceksiniz.
3Ara15 dakika
4DIGITS ile Nesne Tespiti90 dakikaNVIDIA DIGITS™ ile eğitilmiş sinir ağlar kullanarak bir görüntüdeki belirli bir özelliği tanımlama için kullanılan üç yaklaşımı keşfedin.

Birçok problem için derin öğrenme ile çözüm geliştirilmiştir, ancak bazı problemleriniz için çözüm geliştirilmemiş olabilir. Hava görüntülerinden balina yüzlerini tespit etmenin zorluğu ile kendi problemlerinize yönelik özel çözümler oluşturmayı öğrenin:

  • Geleneksel bilgisayar görü ile derin öğrenmeyi birleştirin,
  • Derin öğrenme kütüphanesi Caffeyi kullanarak mevcut bir sinir ağı üzerinde küçük değişiklikler yapın,
  • Amaca yönelik bir ağ ve uçtan uca etiketli verilerin tanımlanması ve kullanılması yoluyla derin öğrenme topluluğunun bilgisinden yararlanın.

Bu laboratuarı tamamladıktan sonra, özel problemleri derin öğrenme ile çözebileceksiniz.

5Ara15 dakika
6DIGITS ve TensorRT ile Derin Öğrenme Uygulaması

(İsteğe Bağlı)

90 dakikaDerin öğrenme, girdileri aşırı hesaplamaya dayanan çıktılara haritalamamızı sağlar. Görüntüleri tanıyan ve yayaları gerçek zamanlı olarak algılayan uygulamalarda derin öğrenmeyi kullanmayı öğrenin:

  • Eğitimli bir modeli oluşturan dosyalara erişme ve bunları anlama,
  • Her fonksiyonun benzersiz giriş ve çıkışından oluşturma,
  • Başarım ve gecikme gibi farklı performans metrikleri için uygulamanızın hesaplamayla yoğun kısımlarını optimize etme

Bu Laboratuvarı tamamladıktan sonra, gerçek dünya sorunlarını çözerken derin öğrenmeyi kullanabileceksiniz.

7Ara15 dakika
8Konvolüsyonel sinir ağları nasıl çalışıyor? (İsteğe bağlı)90 dakikaDerin öğrenmenin temelini oluşturan konvolüsyonel sinir ağlarının yapısı ve nasıl işlediğiyle ilgili bilginiz yoksa bu dersi kaçırmayın.

Derin Öğrenme Atölyesi Başvuru Formu

Atölye eğitimlerine üniversiteler başvurabilir. Üniversite dışında bir statünüz varsa lütfen bunu açıklamanızda belirtiniz. Başvurunuz değerlendirildikten sonra size bilgi verilecektir. Her başvurunun olumlu sonuçlanmayabileceğini bilmenizi isteriz.

Atölye Yapılacak Yer ile İlgili Şartlar

Eğitimler uygulamalı olduğu için katılımcıların yanında kendi laptop veya bilgisayarlarını getirmesi gerekmektedir. Eğitimde katılımcılara kendi bilgisayarlarından erişebilecekleri “derin öğrenme hazır” sanal makineler tahsis edilmektedir. Eğitimin etkin bir şekilde yapılabilmesi için eğitime katılmasını planladığınız kişi sayısına göre elektrik alt yapısı ve internet hizmeti sağlanmalıdır.

Eğitmene sağlanacak internet bağlantısı en az 10 Mbit olarak katılımcılardan ayrı bir ağ ile sağlanmalıdır.

Aralarda içeçek ve yiyecek sunumu ev sahibinin tercihine ve isteğine bırakılmıştır. Eğitimin süresi dikkate alındığında yiyecek ve içeçek sunumunun yapılması motivasyonu artıracaktır.

Open Zeka, şartların uygun olması durumunda eğitim yapılan salonda derin öğrenme uygulama demolarının gösterilebileceği stand kurabilir.

Eğitim duyurularında kullanılacak içerik Open Zeka tarafından hazırlanmaktadır.

Ücretsiz eğitimlerimiz sadece öğrenci ve akademisyenlere yöneliktir. Katılımcılar arasında bu şartı sağlamayan kişilerin bulunmaması için gerekli tedbir ev sahibi tarafından alınmalıdır.

DLI Atölyesi Katılımcı Talimatı

Kendi dizüstü bilgisayarınızı bu atölyeye getirmelisiniz. En iyi deneyim için en güncel Chrome, FireFox veya Opera kullanmanızı tavsiye ederiz.. Laboratuarlar IE’de çalışabilir, ancak optimum bir deneyim sunmayabilir.

NVIDIA DLI Sertifikası

Eğitimi tamamlayan katılımcılara NVIDIA tarafından sertifika verilmektedir.

Eğitmen

Ferhat Kurt
Ferhat KurtOpen Zeka Kurucu
NVIDIA DLI Sertifikalı Eğitmeni olan Ferhat Kurt derin öğrenme alanında 2 yılı aşkın bir süredir eğitim vermektedir.