Başvuru için tıklayın!

Derin Öğrenme Atölye Günü (Ücretsiz)

Open Zeka, derin öğrenmenin üniversitelerde kullanımını yaygınlaştırmak maksadıyla NVIDIA DLI işbirliğiyle uygulamalı derin öğrenme eğitimini üniversitelerde ücretsiz olarak veriyor. Bu eğitimler giriş eğitiminin yanında kompleks problemleri çözmeyi destekleyecek dersleri içermektedir. Eğitime öğrenci ve akademisyenler katılabilir

Başvuru için tıklayın!

Eğitimi başarıyla tamamlayanlara NVIDIA DLI Sertifikası verilmektedir.

Planlı Eğitimler

S.No. Kurum Tarih Kontenjan Başvuru
1 Bilkent Üniversitesi (Poster) 01 Nisan 2018 84 https://bit.ly/2HhGo4m

Eğitim İçeriği

S.No. Eğitim Süre Açıklama
1 Derin öğrenme nedir? 15 dakika Derin öğrenmenin tarihi gelişimi ve sunduğu fırsatlar.
2 DIGITS ile Resim Sınıflandırma 90 dakika NVIDIA DIGITS™ kullanarak gerçek dünya görüntü sınıflandırma problemlerini çözmek için derin öğrenme iş akışı içerisinde derin sinir/sinir ağları nasıl güçlendireceğinizi öğrenin. Veri hazırlama, model tanımlama, model eğitim ve sorun giderme işlemlerini adım adım yapacaksınız. Test etmek için doğrulama verileri kullanacak ve GPU’ları kullanarak model performansını artırmak için farklı stratejiler deneyeceksiniz. Bu laboratuvarı bitirdikten sonra, kendi görüntü sınıflandırma uygulamanız üzerinde bir DNN eğitmek için DIGITS’i kullanabileceksiniz.
3 Ara 15 dakika
4 DIGITS ile Nesne Tespiti 90 dakika NVIDIA DIGITS™ ile eğitilmiş sinir ağlar kullanarak bir görüntüdeki belirli bir özelliği tanımlama için kullanılan üç yaklaşımı keşfedin.

Birçok problem için derin öğrenme ile çözüm geliştirilmiştir, ancak bazı problemleriniz için çözüm geliştirilmemiş olabilir. Hava görüntülerinden balina yüzlerini tespit etmenin zorluğu ile kendi problemlerinize yönelik özel çözümler oluşturmayı öğrenin:

 • Geleneksel bilgisayar görü ile derin öğrenmeyi birleştirin,
 • Derin öğrenme kütüphanesi Caffeyi kullanarak mevcut bir sinir ağı üzerinde küçük değişiklikler yapın,
 • Amaca yönelik bir ağ ve uçtan uca etiketli verilerin tanımlanması ve kullanılması yoluyla derin öğrenme topluluğunun bilgisinden yararlanın.

Bu laboratuarı tamamladıktan sonra, özel problemleri derin öğrenme ile çözebileceksiniz.

5 Ara 15 dakika
6 DIGITS ve TensorRT ile Derin Öğrenme Uygulaması

(İsteğe Bağlı)

90 dakika Derin öğrenme, girdileri aşırı hesaplamaya dayanan çıktılara haritalamamızı sağlar. Görüntüleri tanıyan ve yayaları gerçek zamanlı olarak algılayan uygulamalarda derin öğrenmeyi kullanmayı öğrenin:

 • Eğitimli bir modeli oluşturan dosyalara erişme ve bunları anlama,
 • Her fonksiyonun benzersiz giriş ve çıkışından oluşturma,
 • Başarım ve gecikme gibi farklı performans metrikleri için uygulamanızın hesaplamayla yoğun kısımlarını optimize etme

Bu Laboratuvarı tamamladıktan sonra, gerçek dünya sorunlarını çözerken derin öğrenmeyi kullanabileceksiniz.

7 Ara 15 dakika
8 Konvolüsyonel sinir ağları nasıl çalışıyor? (İsteğe bağlı) 90 dakika Derin öğrenmenin temelini oluşturan konvolüsyonel sinir ağlarının yapısı ve nasıl işlediğiyle ilgili bilginiz yoksa bu dersi kaçırmayın.

Derin Öğrenme Atölyesi Başvuru Formu

  Atölye eğitimlerine üniversiteler başvurabilir. Üniversite dışında bir statünüz varsa lütfen bunu açıklamanızda belirtiniz. Başvurunuz değerlendirildikten sonra size bilgi verilecektir. Her başvurunun olumlu sonuçlanmayabileceğini bilmenizi isteriz.

  Atölye Yapılacak Yer ile İlgili Şartlar

  Eğitimler uygulamalı olduğu için katılımcıların yanında kendi laptop veya bilgisayarlarını getirmesi gerekmektedir. Eğitimde katılımcılara kendi bilgisayarlarından erişebilecekleri “derin öğrenme hazır” sanal makineler tahsis edilmektedir. Eğitimin etkin bir şekilde yapılabilmesi için eğitime katılmasını planladığınız kişi sayısına göre elektrik alt yapısı ve internet hizmeti sağlanmalıdır.

  Eğitmene sağlanacak internet bağlantısı en az 10 Mbit olarak katılımcılardan ayrı bir ağ ile sağlanmalıdır.

  Aralarda içeçek ve yiyecek sunumu ev sahibinin tercihine ve isteğine bırakılmıştır. Eğitimin süresi dikkate alındığında yiyecek ve içeçek sunumunun yapılması motivasyonu artıracaktır.

  Open Zeka, şartların uygun olması durumunda eğitim yapılan salonda derin öğrenme uygulama demolarının gösterilebileceği stand kurabilir.

  Eğitim duyurularında kullanılacak içerik Open Zeka tarafından hazırlanmaktadır.

  Ücretsiz eğitimlerimiz sadece öğrenci ve akademisyenlere yöneliktir. Katılımcılar arasında bu şartı sağlamayan kişilerin bulunmaması için gerekli tedbir ev sahibi tarafından alınmalıdır.

  DLI Atölyesi Katılımcı Talimatı

  Kendi dizüstü bilgisayarınızı bu atölyeye getirmelisiniz. En iyi deneyim için en güncel Chrome, FireFox veya Opera kullanmanızı tavsiye ederiz.. Laboratuarlar IE’de çalışabilir, ancak optimum bir deneyim sunmayabilir.

  NVIDIA DLI Sertifikası

  Eğitimi tamamlayan katılımcılara NVIDIA tarafından sertifika verilmektedir.

  Eğitmen

  Ferhat Kurt
  Ferhat KurtOpen Zeka Kurucu
  NVIDIA DLI Sertifikalı Eğitmeni olan Ferhat Kurt derin öğrenme alanında 2 yılı aşkın bir süredir eğitim vermektedir.