NVIDIA® Jetson sistemleri, otonom makine yazılımlarını hem daha hızlı bir şekilde hem de daha az güç ile çalıştırmak için gerekli performans ve güç verimliliğini sağlar. Her biri CPU, GPU, PMIC, DRAM ve flash depolaması olan eksiksiz bir Modülde Sistem (SOM) niteliği taşıyan bu sistemler, geliştirme süresinden ve ücretinden tasarruf etmenizi sağlar. Aynı zamanda, Jetson’ı genişletmek de mümkündür. Uygulama için uygun olan SOM’u seçin ve belirli ihtiyaçlarını karşılamak için üzerine özel sistemi kurun.

ÖLÇEKLENEBİLİR VE ESNEK DONANIM ÇÖZÜMLERİ

Şirket, küçük veya orta ölçekli işletme ya da araştırma için olması fark etmeksizin, Jetson ailesinin, belirli performans ve bütçe ihtiyaçlarını karşılayacak bir çözümü vardır. Hepsi, bütün ürün portföyünde tek bir kod temelinin kullanılmasını ve sorunsuz dağıtımı sağlayan aynı mimariyi ve SDK’ları paylaşır.

Jetson Nano

128 NVIDIA CUDA® çekirdekli NVIDIA Maxwell mimarisi

Jetson TX2 Serisi

256 NVIDIA CUDA® çekirdekli NVIDIA Pascal mimarisi

Jetson AGX Xavier Serisi

512 NVIDIA CUDA® çekirdeğe ve 64 Tensor çekirdeğe kadar NVIDIA Volt mimarisi

NVIDIA JetPack SDK – Tüm Jetson ürünlerinde birleştirilmiş yazılım sürümü

Hangi Jetson’un uygulamanız için uygun olduğuna bakın.

MODÜLLERİ KARŞILAŞTIRIN

JETSON PORTFÖYÜ

Jetson modülleri, yapay zeka ile güçlendirilmiş Ağ Video Kayıt Cihazları’ndan (NVR) yüksek hassasiyetli üretimdeki otomatik optik inceleme (AOI) ve otonom mobil robotlara (AMR) kadar, çeşitli performans düzeylerini ve fiyatlarını gerektiren birçok uygulamaya güç katar. Jetson modülleri, rakipsiz performansını ve enerji verimliliğini oldukça küçük bir biçim faktöründe toplayarak modern yapay zekanın, derin öğrenmenin ve sonuçlarının gücünü, son teknoloji tümleşik sistemlere taşır.

Jetson Nano

Jetson Nano modülü, modern yapay zeka iş güçlerini, birden çok sinirsel ağı paralel olarak çalıştırmak ve yüksek çözünürlüklü birkaç sensörden alınan verileri eş zamanlı olarak işlemek için gereken performansa ve güç verimliliğine sahip düşük maliyetli bir yapay zeka bilgisayarıdır. Bu, tümleşik ürünlere gelişmiş yapay zeka eklemek için onu, en uygun giriş düzeyi seçeneği haline getirir.

Jetson TX2 Serisi

Son teknoloji yapay zeka uygulamalarına yönelik tümleşik modül Jetson TX2 serisinin artık üç sürümü mevcut: Jetson TX2, Jetson TX2i ve henüz satışa sunulan daha düşük maliyetli Jetson TX2 4 GB. Jetson TX1 tabanlı ürünler, aynı fiyat karşılığında daha güçlü olan Jetson TX2 4 GB’a taşınabilir.

Jetson AGX Xavier Serisi

Jetson AGX Xavier, otonom makineler için özel olarak tasarlanan ilk bilgisayardır. Hızlandırılmış sensör verilerini işlemek ve otonom makine yazılımlarını çalıştırmak için altı yerleşik motora sahip olmakla birlikte, tamamen otonom makineler için performans ve güç verimliliği sunar.

Jetson AGX Xavier 8 GB, mevcut Jetson AGX Xavier ile tam donanım ve yazılım uyumluluğu sunan düşük güçlü ve düşük fiyatlı bir Jetson AGX Xavier teklifidir. Tüm modül için maksimum 20 W tüketirken 20 TOPS AI performansı sunan ürün, Ağustos 2019’dan itibaren kullanılabilecektir.

Jetson TX1 modülü, makine öğrenimi ve son teknoloji yapay zeka için tasarlanan Jetson modülünün birinci neslidir ve günümüzde satışı yapılan birçok sistemde kullanılmaktadır. Ancak yeni tasarımlar, 2 kat performansa sahip, pin ve maliyet bakımından uyumlu modül Jetson TX2 4 GB’tan yararlanabilir.

BİRLEŞİK TEK BİR YAZILIM YIĞINI

Jetson çözümlerinin üç neslinin tümü, aynı yazılım yığınıyla desteklenerek şirketlerin bir kez geliştirip her yere dağıtabilmesini sağlar. Jetson platformu; kart desteği paketi (BSP), Linux işletim sistemi, NVIDIA CUDA(R) ve üçüncü taraf platformlarla uyumluluğu da kapsayan Jetpack SDK’sı ile desteklenmektedir. DeepStream SDK, geliştiricilerin etkili video analizi sistemlerini Jetson’da hızlıca geliştirip dağıtabilmelerini sağlar.

Jetpack; derin öğrenme, bilgisayarla görme, hızlandırılmış hesaplama ve çoklu ortam kütüphanelerine sahip olmakla birlikte birçok sensör sürücüsünü destekler. NVIDIA ayrıca, derinlik hesaplama, yol planlama ve nesne algılama gibi en önemli otonom makine işleri için GPU hızlandırmalı IP de geliştirmektedir.

NVIDIA, Jetpack’in parçası olarak, geliştirmeyi hızlandırıp uygulama, sistem gücü ve performansla ilgili ayrıntılı bilgiler sunan birtakım geliştirici araçları sağlayarak geliştiricilerin, kodlarını hızlıca optimize etmesini ve düzenlemesini sağlar.

TÜMLEŞİK GELİŞTİRME ARAÇLARI

Başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi bulmak ve SDK’yı indirmek için NVIDIA Geliştirici Sitesi‘ni ziyaret edin.

DOKÜMANTASYON

ARAÇLAR

HABERLER

FORUMLAR

Gömülü Sistemler

Yüksek performanslı ve düşük güçle çalışan NVIDIA Jetson ailesi ile en çok ihtiyaç duyduğunuz yerlerde gerçek zamanlı Yapay Zeka (AI) performansı elde edin. Karmaşık verilerin işlenmesi artık uçta çalışan cihazlarda “on-board” olarak yapılabiliyor. Bu, robotlardan dronlarlara, kurumsal işbirliği cihazlarından akıllı kameralara kadar her alanda hızlı ve doğru çıkarımlara güvenebileceğiniz anlamına geliyor. Network kısıtlaması olan ortamlarda çalışan aygıtlar için Yapay Zeka’yı uca taşımak büyük bir potansiyel açığa çıkartmaktadır.

NVIDIA JETSON AGX XAVIER

NVIDIA® Jetson platformuna en yeni ekleme olan NVIDIA® Jetson AGX Xavier™ Developer Kit ile artık, GPU iş istasyonunun tüm performansını, 30 W’ın altındaki bir gömülü modülde ile elde edebilirsiniz. Yeni geliştirilen Xavier işlemci ile güçlendirilen bu developer kit otonom cihazlar için üretildi ve kendisinden önceki model olan Jetson TX2’nin 10 katından daha yüksek enerji verimliliğine ve 20 katından daha yüksek performansa sahip. NVIDIA® Jetson AGX Xavier™ modern Yapay Zeka iş yüklerini çalıştırmak ve üretim, lojistik, perakende, hizmet, tarım, akıllı şehirler, sağlık hizmetleri ve daha pek çok alanda uygulama geliştirmek için en ideal platformdur.

JETSON MODÜLLERİ

Jetson TX2 Modülü

Bir modül üzerinde yer alan, NVIDIA Pascal™ mimarisi tarafından desteklenen bir yapay zeka süper bilgisayarıdır. En büyük avantajı da bu performansı robotlar, insansız hava araçları, akıllı kameralar ve taşınabilir tıbbi cihazlar gibi akıllı uç nokta cihazları için ideal olan küçük ve güç kullanımı verimli bir form faktörüne sığdırmasıdır. Jetson TX1 modülünün sunduğu tüm özellikleri desteklerken daha büyük ve karmaşık sinir ağlarının kurulmasına da olanak tanır.

HEMEN SATIN AL
DETAYLI BİLGİ

Jetson TX1 Modülü

Bu yapay zeka süper bilgisayarı NVIDIA Maxwell™ mimarisi, 256 NVIDIA CUDA çekirdeği, 64 bit CPU’lar ve gücü verimli kullanan bir tasarım içerir. Ayrıca derin öğrenme, bilgisayarla görme, GPU hesaplama ve grafikler için en son teknolojiyi kullanır. Bu nedenle, tümleşik yapay zeka hesaplaması için idealdir.

HEMEN SATIN AL
DETAYLI BİLGİ

MODÜL TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Jetson TX2 Jetson TX1
GPU NVIDIA Pascal™, 256 CUDA çekirdeği NVIDIA Maxwell ™, 256 CUDA çekirdeği
CPU HMP Dual Denver 2/2 MB L2 +
Quad ARM® A57/2 MB L2
Quad ARM® A57/2 MB L2
Video 4K x 2K 60 Hz Kodlama (HEVC)
4K x 2K 60 Hz Kod Çözme(12-Bit Destek)
4K x 2K 30 Hz Kodlama (HEVC)
4K x 2K 60 Hz Kod Çözme(10-Bit Destek)
Bellek 8 GB 128 bit LPDDR4
59.7 GB/s
4 GB 64 bit LPDDR4
25.6 GB/s
Ekran 2x DSI, 2x DP 1.2 / HDMI 2.0 / eDP 1.4 2x DSI, 1x eDP 1.4 / DP 1.2 / HDMI
CSI 6’ya kadar Kamera (2 Hat)
CSI2 D-PHY 1.2 (Hat başına 2,5 GB/s)
6’ya kadar Kamera (2 Hat)
CSI2 D-PHY 1.1 (Hat başına 1,5 GB/s)
PCIE Gen 2 | 1×4 + 1×1 OR 2×1 + 1×2 Gen 2 | 1×4 + 1×1
Veri Depolama 32 GB eMMC, SDIO, SATA 16 GB eMMC, SDIO, SATA
Diğer CAN, UART, SPI, I2C, I2S, GPIOs UART, SPI, I2C, I2S, GPIOs
USB USB 3.0 + USB 2.0
Bağlanabilirlik 1 Gigabit Ethernet, 802.11ac WLAN, Bluetooth
Mekanik 50 mm x 87 mm (400 Pin Uyumlu Karttan Karta Konnektör)

JETSON GELİŞTİRİCİ KİTLERİ

Jetson TX2 Geliştirici Kiti

Bu kit, Jetson TX2 kartının donanım özelliklerini ve arayüzlerini öne çıkarır, tasarım kılavuzları ve belgeler ile birlikte sunulur, önceden düzenlenen bir Linux geliştirme ortamı vardır. Ayrıca, BSP’yi içeren NVIDIA Jetpack SDK’sı, derin öğrenme kitaplıkları, bilgisayarla görme, GPU hesaplama, multimedya işleme ve daha pek çok özelliği destekler

HEMEN SATIN AL
DETAYLI BİLGİ

Jetson TX1 Geliştirici Kiti

Bu kit, hızla çalışmaya başlayabilmeniz için tasarlanmış yapay zeka hesaplamasına yönelik tam özellikli bir geliştirme platformudur. Önceden düzenlenen bir Linux ortamı ile gelir, çok sayıda yaygın API için destek içerir ve NVIDIA’nın tüm geliştirme aracı zinciri tarafından desteklenir.

HEMEN SATIN AL
DETAYLI BİLGİ

GELİŞTİRİCİ KİTLERİNİN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ

Jetson TX2 ve Jetson TX1 Geliştirici Kitleri
USB 3.0 Tip A Tam Boyut SD
USB 2.0 Micro AB (Kurtarma ve Ana Bilgisayar Modunu Destekler) SATA Verileri ve Güç
HDMI GPIOs, I2C, I2S, SPI*
M.2 Key E TTL UART ve Akış Kontrolü
PCI-E x4 Ekran Genişletme Başlığı*
Gigabit Ethernet Kamera Genişletme Başlığı*

* I/O genişletme başlıkları: başlık özellikleri için ürün dokümentasyonuna başvurun.

GÖMÜLÜ YAPAY ZEKA HESAPLAMA İÇİN SDK

Jetson Geliştirme Paketi (JetPack), NVIDIA Jetson tümleşik platformunda geliştirme faaliyetleri için gereken tüm yazılım araçlarını bir araya getirip yükleyen isteğe bağlı, hepsi bir arada bir pakettir.JetPack şunları içerir:

  • Derin Öğrenme: TensorRT, cuDNN, NVIDIA DIGITS™ Workflow
  • Bilgisayarla Görme: NVIDIA VisionWorks, OpenCV
  • GPU Hesaplama: NVIDIA CUDA, CUDA Libraries
  • Multimedya: ISP Desteği, Kamera görüntüleme, Video CODEC

Ayrıca ROS uyumluluğu, OpenGL, gelişmiş geliştirici araçları ve daha fazlasını içerir.